Головна Керівництво Структура РУО Фотогалерея Архів

    НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ
  
    СТРУКТУРА РУО
  

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
РАЙОННИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
ОСВІТЯНСЬКИЙ ДОВІДНИК
ВИХОВНА РОБОТА
ПАНОРАМА МАЙСТЕРНОСТІ -2020
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
Державна підсумкова атестація випускників 4-х, 9-х, 11-х класів
УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2020
МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК
ОЛІМПІАДИ
Атестація педагогічних працівників
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ
ВІДКРИТІСТЬ І ПРОЗОРІСТЬ
Запобігання і протидія корупції
ОСВІТА ГОЛОСІЄВО В ЗМІ
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА-2020
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
Бюджет освіти. Звіти та аналіз виконання.
Державні закупівлі
ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ
Вакансії
ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

    Новини
    Новини навчальних закладів
    Навчальні заклади в Інтернет
    Оголошення
    Фотогалерея
    Запитайте!

    Банери
   Авторизація Вхід для користувачів
Логін:    
Пароль:    
   
     Контакти:
Поштова адреса:
м.Київ,
пр-т. Голосіївський, 118-Б
Тел.: +38(044) 257-12-57
golosiiv4ruo@ukr.net

Децентралізація

Центр освітніх інновацій та моніторингу

Департамент освіти і науки, молоді та спорту

Протодія булінгу

Навчальні заклади району - на карті міста

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України

Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація

Офіційний портал органів виконавчої влади України

Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

Офіційний веб-портал Київської міської влади

Український центр оцінювання якості освіти


25/09/2019  |  Вереснева студія для вчителів українознавства
Вереснева студія для вчителів українознавства
Вереснева студія для вчителів українознавства

До учасників семінару  звернувся заступник директора районного науково-методичного центру О.М. Голуб, який привітав усіх присутніх вже з розпочатим навчальним 2019/2020 роком та коротко висвітлив стан викладання курсу за вибором «Українознавство» у Голосіївському районі, вказавши на певні позитивні моменти та проблемні зони викладання.  Він звернув увагу на активну участь учнів Голосіївського району в різноманітних заходах районного та міського рівнів, виділивши школи № 15 і № 92, які підготували призерів Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості з літератури та історії України.

Методистка з історії та українознавства, вчителька історії, інформатики та правознавства  Т. С. Лавренчук у своєму виступі акцентувала увагу на значенні та ролі курсу за вибором «Українознавство» для майбутнього України. Як один із рецензентів нової програми з українознавства для  учнів 5–11 класів закладів освіти України, яку розробили науковці Науково-дослідного інституту українознавства, Тетяна Семенівна висвітлила позитивні сторони зазначеного нового інноваційного продукту та звернула увагу на проблемні моменти у викладанні курсу за вибором. У своєму виступі методистка звернула увагу на проведення олімпіад та конкурсів з українознавства районного та міського рівнів.

С. М. Бойко, кандидатка філософських наук, старша наукова співробітниця відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Науково-дослідного інституту українознавства та паралельно завідувач сектору організаційної культури та етики педагогічних працівників відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» виступила із доповіддю «Перезавантаження: новий підхід до викладання курсу з українознавства».

У доповіді науковець зазначила, що з позиції педагогічних цілей і завдань національної школи основне значення українознавства полягає в тому, що воно охоплює практично всі аспекти життя нашого народу, його походження, розселення, місце та роль у розвитку світової цивілізації, матеріальну і духовну культуру, господарсько-економічну та виробничо-трудову діяльність, побут, обряди, звичаї, традиції. Воно є інтегрованою предметною системою знань про навколишній світ та його перетворення і сприяє формуванню цілісного світогляду молоді.

На основі реалізації Концепції Нової української школи актуальним і на часі є перезавантаження з методичної точки зору багатьох предметів. Не виключенням є й курс за вибором «Українознавство».

Українознавство –  цілісна науково-інтегрована система знань про Україну і світове українство у всій повноті їх  часово-просторового буття, розвитку та перспектив; наука історичної пам'яті, виховання освіти, культури, досвіду, етики, моралі та любові, наука, яку І. Франко, М. Грушевський, В. Вернадський, І. Огієнко, С. Єфремов трактували і утверджували як «філософію і політику державності».

Виступи мали і вчителі з курсу «Українознавставо», які представляли свої школи Голосіївського району і свій досвід роботи.

Загалом науково-методичний семінар відбувся на досить позитивній ноті й з викладом нових особливостей українознавчої методології, яка передбачає наповнення українознавчим матеріалом не лише змісту курсу «Українознавство», а й більшості шкільних предметів базового компоненту навчального плану.

Підсумовуючи роботу науково-методичного семінару, можна зробити висновок, що українознавча методологія передбачає собою структурування освітнього процесу на основі українознавчих цінностей, упровадження інноваційних педагогічних технологій та отримання інтегративних знань не лише про Україну, а й про світ взагалі.Документ: ukr2019.zip
Вереснева студія для вчителів українознавства
Вереснева студія для вчителів українознавства
Вереснева студія для вчителів українознавства
Вереснева студія для вчителів українознавства
Архів новин    Пошук по сайту
   
   

Facebook

Сайти НЗ району

Інноватика в сучасній освіті

Київський фестиваль стартапівНова українська школа

Освітній портал. Педагогічна преса.

Громадська організація «Ла Страда-Україна

Календар пам'ятних дат на 2020 рік

© 2020. Інформаційна підтримка IT-SOURCE